Bu Kısımı Sizin için Derledik

Bu kısımda web tasarım ve internet reklamları üzerine sık sorulan soruları sizin için derledik. Aşağıda öğrenmek istediğiniz web ortamındaki terimlerin ne anlama geldiğini bunlar ile neler yapıldığını göreceksiniz. Bu sayfa tamamen bilgi amaçlı yapılmıştır.

Alan adı (Domain) nedir ?

Alan adı (Domain), web sitenizin internetteki adı ve adresidir. İnternet siteleri bu adlar ile belirlenir ve bilgisayarınıza bu adresi yazdığınızda siteleri görüntüler.

Web sunucusu (Hosting) nedir ?

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, yüksek kapasiteli ve yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bilgisayarlar (sunuculardır).

Web tasarım nedir ?

Web Tasarım internet ortamında sizin veya kurumunuzun kimliğinin tanıtılması amacıyla yapılacak web sitesinin tasarım sürecidir.

Web sitem kaç günde hazır olur ?

Web sitenizin teslim süresi satın aldığınız şablona yada istediğiniz özelliklere göre değişmektedir. Bizim oluşturduğumuz şablonlarda ortalama teslim süresi 5 iş günüdür. Nadirende olsa yoğunluğa dayalı olarak bazen süre uzaması olmaktadır. Diğer tasarımlarda ise ortalama 10 ila 15 iş günü arasında teslim edilir.

Ödemeyi nasıl yapabilirim ?

Ödemelerinizi 7 ayrı bankanın kredi kartları ile ( bonus, world, cardfinans, axess, paraf, maximum, asyacard ) 9 aya kadar taksit seçenekleri ile yapabilirsiniz yada banka hesap numaralarımız aracılığıyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Reklamlarım Google da nasıl görünüyor ?

Reklamlarınızın Google'da nasıl göründüğüne Reklam Önizleme Aracı ile bakabilirsiniz, bunun için yapmanız gereken adımlar;

   • http://www.google.com.tr/adpreview adresine gidin,

   • Bir anahtar kelime girin ve reklam önizlemeyi tıklayın.

Reklamlarınızdan daha iyi bir şekilde verim alabilmeniz için reklamlarınızı görüntülemek için Google'da arama yapmak yerine Reklam Önizleme Aracını kullanmanızı öneririz çünkü Reklam Önizleme Aracı reklamlarınızı hiçbir şekilde tetiklemez ancak Google'da arama yaparsanız tıklama oranınızın (TO) düşmesine neden olarak reklamlarınızın konumunu etkileyebilir.

Hazır web tasarım ile özel web tasarım arasında ki fark nedir ?

Hazır web tasarımında belirli bir şablon üzerinden web sitesi oluşturulur. Özel web tasarımında ise her şeye sıfırdan başlanır ve istekleriniz doğrultusunda şablon oluşturulur.